1. Sitede oturanlar mahalle muhtarlarına ve karakola kimlik bildiriminde bulunması ve bir suretinin site müdürlüğüne verilmesi gerekir. (site girişlerinde ve diğer uygulamalara bu bildirim dikkate alınacak ve işlem yapılacaktır.1774 sayılı sayılı kimlik bildirme kanun gereği)
 2. Evini kiraya veren kat malikleri kira kontratrlarının, bir örneği site müdürlüğüne vermeleri gerekmektedir.
 3. İl dışında olduğu halde evine tatil için misafirini gönderen kat malikleri yazılı veya telefonla durumunu site müdürüne bildirecek aksi takdirde misafin daireye girmesine müsaade edilmeyecektir.
 4. Ev taşıma işlemleri pazar günleri haricinde 10:00 – 17:00 saatleri arasında yapılacaktır.
 5. Tadilat ve onarımlar 15 haziran – 31 ağustos tarihleri arasında yapılmayacaktır. Tadilat ve onarım artıkları ve kullanılan malzemelerin taşınmasında asansör kullanılmayacaktır. Artıklar işi yapan usta veya şirket tarafından attırılacaktır. Cumartesi ve Pazar tadilat yasaktır.
 6. Eşya taşınması için asansör kullanılmayacak, bu konuda görevli ve idareye başvuruda bulunulmayacaktır.
 7. Site sakinlerine ait araçlara tanıtım için verilen çıkarmalar yapıştırılacak, çıkarması olmayan araçlar siteye alınmayacaktır.
 8. Misafir araçlarının alınması yasaktır. Misafir araçları site dışındaki misafir araç park etme yerine park edecek site sakinleri misafirinin araçlarını içeri alınması için görevlilere baskı yapmayacaktır.
 9. Site sakinlerinin tekneleri dışında hiçbir tekne site hudutlar içinde bulundurulamaz ve konulamaz.
 10. Yayaların siteye girişlerinde ve çıkışlarında yaya yolu kullanılacaktır. Sürgülü kapılar yaya geçişlerinde açılmayacaktır.
 11. Hanesine tüpçü-sucu gibi herhangi bir kişi çağıranlar önceden müraacatı bilgilendirecek, yanlış adrese gitmemeleri sağlanacaktır.
 12. Siteye misafir olarak gelenler güvenlik görevlisince daire sakinine telefonla ulaşıp onay alındıktan sonra kaydı yapılıp misafir kartı verilecek, çıkışta misafir kartını teslim edip kimliklerini alacaklardır.(Yakınlık dereceleri kaydedilecektir.)
 13. Sitede çalışan işçiler mesai saatleri dahilinde sakinlere ait işleri yapamazlar. Bir usta çağrılmasını gerektirmeyecek basit ve kısa işler için site müdürlüğünden müsaade alınarak elektrik ve su işleri yaptırılacaktır.
 14. Çöpler hergün saat 10:00 ‘dan itibaren kapıya gelen görevliye poşetlenerek verilecek. Kapı önlerine çöp kovası konulamaz. Diğer saatlerde kapı ve blok önlerine çöp bırakılmayacaktır.
 15. Gezinti alanlarında ve yollarda bulunan çöp kutularına çöplerin atılması aileler tarafından yaşı küçük çocuklarına öğretilmesi sağlanacaktır.
  Bisikletler konulan bisiklet parklarına bırakılacak, kesinlikle merdivenlere bisiklet bırakılmayacaktır.
 16. Merdiven kovalarında ve kapı önlerinde (ortak kullanım alanlarında) eşya ve malzeme kullanılmayacaktır.
 17. Ön bahçeye bakan balkonlardan halı, kilim ve çamaşır asılması, silkelenmesi yapılamaz. Balkonlardan yiyecek atığı ile izmarit gibi alt katları kirletecek ve tehlikeye düşürecek şeyler atılamaz.
 18. Diğer sakinleri rahatsız edecek şekilde müzik aleti ve yayın cihazları açılamaz. Bu konuda yapılacak uyarılara mutlaka riayet edilecektir.
 19. Araçları düzgün ve diğer araçlara hizalanarak park edilir. Blok aralarındaki boşluklar dönüş yeridir. Park yapılamaz.
 20. Köpekler ön bahçede ve tasmasız dolaştırılamaz. Gezinti sırasında, ihtiyaç gideren hayvanların pislikleri bir poşete alınarak çöp kutusuna atılacaktır.
 21. Orta bahçede bisikletle akülü çocuk arabalarıyla dolaşılamaz, çevre park alanlarında sürüleblir.
 22. Orta bahçede dinlenmek üzere konulan masa ve bankların başka yere taşınması üzerlerini kalem veya bıçakla kirletilemez ve kazınamaz. Edep ve adaba aykırı davranışlarda bulunulamaz.
 23. Çocuk oyun parklarındaki oyun aletlerini büyüklerin kullanması sakıncalı ve yasaktır
 24. Bahçe çiçeklerinin koparılması, yerinden sökülmesi fidelerin alınması yasaktır. Dikilen fideler ve açan çiçekler, sitenin ve bahçenin güzelliği olarak ortaklaşa site sakinlerince korunur
 25. Eşya taşımalarında merdiven kovalarının çizilmeleri ve boya bozulmalarına neden olmaktadır. Sebebiyet verenlere zarar ödedilecektir
 26. Her yıl mutlaka tuvalet ve banyo seramik aralarındaki derzler yenilenecektir. Bir alt kattaki sakin, ve bina iç cephesine vuran nemlenme nedeniyle boya bozulması önlenecektir.
 27. Site sakinlerine gelen misafirlerin site içindeki kurallara uymaması veya verecekleri zararların sorumlusu ev sahibidir.
 28. Siteye günlük çalışma için gelen bayan ve erkek temizlikçiler ikametgah ilmuhaberi ile nüfus cüzdanı suretini güvenliğe vermek zorundadır.
 29. Havuzun kullanımı için konulan talimatlara ve görevlilerin ikazlarına uyulması zorunludur
 30. Site içerisinde klakson çalınmaz süratli araç kullanılmaz azami hız 10 km.’dir.
 31. Okul servis araçları site içerisine alınmaz.
 32. Tüp araçları içeri alınmaz bu amaçla yapılan el araçları kullanılır. (iş yerlerine gelen sanayi tüpleri hariç)
 33. Site kat malikleri mutlaka tebligat adreslerini ve telefon numaralarını acil bir durumda kendilerine ulaşmak üzere iş yerleri veya cep telefonlarını site müdürlüğüne bildireceklerdir.
 34. Site sakinlerinin birinci dereceden akrabaları dışında cumartesi – pazar günleri havuza misafir alınmaz. Misafirler hafta içi misafir giriş kartlarıyla havuza girebilirler. Sezon için her dairenin 10 misafir kartı vardır.
 35. Güneş enerjileri soğuk su depoları en fazla 500 litre (soğuksu) kapasiteli ve beyaz olacaktır
 36. Çanak antenler damda asansör kulelerinin üstüne monte edilecek montaj vidaları silikonlanacaktır.
 37. Danışma görevlisi gelen vasıtanın site sakinine ait olduğuna emin olmadan giriş kapısını açmayacaktır. Bu konuda görevliyi anlayış ile karşılanması önemle rica olunur.
 38. Siteye saat 17:00’den sonra malzeme getirilmesi yasaktır. (masa, sandalye, koltuk v.s.)
 39. Aidatlar ve demirbaş ücretleri her ayın 1’i ile 30’u arasında ödenmesi gerekmektedir.
 40. 2 Ay süre ile ödenmeyen aidat ve demirbaş ücretlerinin 3.Ayın başında K.M.K’nun 20. Maddesi gereğince yasal takibe koyulur.K.M.K’nun 20.Maddesi hükmedilen gecikme tazminatı alınır. Muhasebemizde bilgisayar programında gecikme tazminatı otomatik olarak bakiyeye yansıtılmaktadır.
 41. Tüm duyurular site ilan panosuna asılmakta olup , web sayfamız ve diğer sosyal medya hesaplarından (Facebook , Instagram ) yayınlanmaktadır. Buradan takibi yapılabilmektedir.
 42. Acil durumlarda müdahalelerin yapılabilmesi için (112 Yangın vb.) Blok girişlerinde park yapılmaması gerekmektedir.

Konulan bu kurallara uyulmadığının tesbiti halinde site görevlileri tarafından uyarı yapılır. Riayet edilmezse kayda geçirilerek site yönetim kurulu başkanlığına site müdürü tarafından iletilir. İhlal edilen kuralara karşı genel kurul kararları uygulanır.